Nuubu Entgiftungspflaster

Periyodik Bahçe Bakımı

 • DechairsÇim Biçme
  Çim Biçme
  Düzensiz büyümeyi engellemek, ince ve sık dokulu yüzey elde etmek için çimler periyodik olarak ve doğru yüksekliklerde biçilmelidir. Biçim şekli ve yüksekliği çim türünün gelişimine, alanın fonksiyonuna ve mevsime göre yapılmalıdır. Yatay biçimin yanı sıra bazen de sık oluşan çimlenmeyi rahatlatmak için dikey biçim de gerekebilir .

Çim Biçme

 • DechairsZirai ilaçlama
  peyzaj Zirai İlaçlama
  Dönemsel olarak bahçeniz ve ağaçlarınızın ilaçlama çalışmaları yapılması bahçenizdeki canlı bitkilerin hastalanmamasını ve uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır.

Zirai ilaçlama

 • DechairsBitki Havuzları
  Çim Gübreleme
  Çim bitkisi diğer tüm bitkiler gibi büyümesi için gereken enerjiyi toprakta uygulanan gübrelereden, organik maddelerden ve az miktarda da havadan elde eder Uygulanacak gübrenin şeklini, zamanını süresini ve miktarını tayiın edebilmek için, toprakta mevcut elementlerin miktarının ve çeşitlerinin uygulanan gübredeki elementler ile uyumunun sağlanması gerekir

Çim gübreleme

 • DechairsÇm Biçme
  Bitki budama
  Çiçekli bitkilerde budama bitkinin formunu istenilen biçimde oluşturmamızın dışında çiçek verimini de artırır. Ayrıca bütün bitkilerin yaşlılık, hastalık gibi nedenlerle çürümeye başlayan dalları bitki ya da çevresi için tehlikeli olmalarını önlemek amacıyla kesilir. Çit bitkileri ihtiyaç duyuldukça, güller ise dip sürgünü verince ve çiçekleri kuruyunca budanabiliyor. Budamanın geç sonbaharda yapılması tercih ediliyor. Bu mevsim atlanırsa erken ilkbaharda da yapılabilir.

bitki Budama

 • /><br />Drenaj kontrolleri/><br />Duvar şelale sistemli havuzlar
  Drenaj Kontrolü
  Periyodik bakımda Drenaj bahçeniz ve bitkiler için hayati önem taşır, su tutmayan topraklarda bitkiler susuz ve vitaminsiz kalır ve zayıflar , bahçeniz fazla su tutar isede bitkilerin kökleri çürür, Yüzey drenajı sorunlarını iyileştirmek için öncelikle soruna katkıda bulunan faktörleri tespit etmeniz ve düzeltmeniz gerekir.

peyzaj Drenaj Kontrolü

 • DechairsDeckchairs
  Bitki Yer Değişimi Süs bitkilerinin yada büyük boylu ve geniş çaplı ağaçların taşınması, düşünüldüğü kadar kolay olmayan ve özen, teknik bilgi ve deneyim gerektiren zor bir iştir. Gerek yer değiştirirken gerekse yeni dikim yerinde bitki koruma ve bakımına özel önem göstermek gerekmektedir. Sağlam gibi görünen nice bitki yılar sonra kuruyabilmekte ya da hastalıklı duruma düşebilmektedir. Bu nedenle taşınacak yerin uygunlugunu tespt etmek çok önemlidr

Bitki taşınması

 • Yapay Göletler
  sarı çim değişimi , lokal müdahale
  Çimlerinizin sararmasının bir çok nedeni olabilir, bunlar sulama eksikliği, fazla azot gübresi, köpek idrarı, demir eksikliği ,mantar yada haşereler,bu gibi udurumlarla karşılaşıldığında öncelikle toprak testi yapmak faydalıdır.hastalıgın tespitinden sonra tedavi etmek kolay olacaktır, iyi bakım yada lokal çim ekme yada serme gibi.

Çim Tamiri

  Bahçe bakımı çok hassas ve uzmanlık gerektirir, Periyodik bakım, sadece çim kesmek ve bitkileri sulamak değildir , bahçemizi oluşturan farklı bitkilerin farklı bakım uygulamaları vardır , Canlı ile uğraşıldığı için çok hassas olan bakım işinde, kuruyan bitkinin yerine yenisiyle değiştirmenin, periyodik bakım giderlerinden çok daha maliyetli olduğu unutulmamalıdır..

  Düzenli çim biçme işlemleri, Bitkilerdeki hastalıkların tespiti ve giderilmesi, Yabancı ot mücadelesi, Çim alan gübrelemesi, Ağaç,ağaççık ve çalı gruplarının gübrelenmesi, mevsimsel Çit bitkilerinin formuna uygun budanması, Şekil verme budamalarının yapılması,seyreltme, gübrelemeler, zirai mücadele (zararlı haşere ilaçlaması) , Bitki diplerinin havalandırılması , Bitki köklerinin fiziksel ve kimyasal temizliği, gerekli hallerde yer değişimleri ve yenilenmeleri, drenaj kontrollerinin yapılması, eksik tespiti ve giderilmesi, toprak havalandırılması ve organik gübrelendirilmesi, mevsimlik bitki değişimleri ve tüm iç mekân bitki bakımlarını da kapsayan bu bakım türü, periyodik olarak takvim çerçevesinde uygulanır.


   

Hizmetlerimiz!

Dikey Bahçe oluşturmak için kullanılan üç ana malzeme var; duvara 10 cm mesafe ile monte edilmesi gereken metal bir çerçeve, duvar ile bahçe arasındaki izolasyonu sağlayacak, duvarın ıslanmasını engelleyecek bir PVC plaka ve kısa köklü bitkilerin tutunacağı, poliamitten yapılmış, küflenmeye karşı dayanıklı keçe katman.

Bahçe Mobilyaları: Dış ortamlara karşı dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler seçiniz. Öncelikle de bahçe mobilyası seçerken dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün seçildiğinden emin olunması gerekmektedir. Bahçe veya açık balkonlar toz toprak alabilen yerlerdir. Bu yüzden mobilyanın kolay temizlenebilmesi çok önemlidir.. Ahşap mobilyalarda daha pürüzsüz yüzeyler, plastik malzemelerde damarsız ve parlak yüzeyler tercih edilmez ise damarların ve pürüzlerin arasına dolacak tozlar daha yepyeni almış olduğunuz mobilyalarınızı eski ve kirli bir görüntü sergileyebilir.

Peyzaj : Bilimsel ve sanatsal ilkelerin ve teknolojinin kullanılması ile doğal ve kültürel çevrenin planlanması, tasarlanması ile oluşturulur.çevresel ve estetik kalitenin geliştirilmesi ile yaşayanlar için sağlıklı estetik bir mekanlar oluşturulur .